Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Історія компанії

В кінці ХІХ - на початку ХХ століття електроенергія переконливо довела свої переваги в порівнянні з тепловою енергією, в зв'язку з чим почалося її широке використання буквально у всіх сферах не тільки промислового, а й сільськогосподарського виробництва.

17 лютого 1920 року створено Державну комісію з електрифікації Росії (ГОЕЛРО).

22 грудня 1920 на VIII Всеросійському з'їзді Рад була представлена праця ГОЕЛРО - план електрифікації Росії.

Планом ГОЕЛРО передбачалося будівництво в Луганському регіоні Донбасу Штерівскої і Лисичанської ГРЕС.

У 1921 році в Донбасі розгорнулися роботи по кільцюванню електростанцій, чим було покладено початок створенню електричної системи Донбасу і Луганського регіону.

В процесі кільцювання відбувалося не тільки об'єднання раніше існуючих малопотужних електростанцій: Лобовське, Аннєнко, Карл, Кадієвская, Брянківська, Криворізька, Першотравнева, але і будувалися нові центральні електростанції (ЦЕС), такі, як Должанська потужністю 3,05 МВт, Краснодонська (2, 2 МВт), Ізварінская (0,55 МВт), Сорокинська (1,4 МВт), Ново-Кадієвська (12 МВт), крім того були побудовані повітряні лінії електропередач і підстанції напругою 22 кВ.

8 жовтня 1926 року перший турбогенератор Штерівської ГРЕС був введений в промислову експлуатацію, встановлена ​​потужність 1-ої черги Штерівської ГРЕС склала 20 МВт, а 1932-го року, після пуску третьої черги, досягла 152 МВт.

До моменту пуску першої черги ШтерГРЕС були побудовані ВЛ - 110 кВ ( «ШтерГРЕС - Кадиївка»), ВЛ - 35 кВ ( «ШтерГРЕС - Карл», «ШтерГРЕС -Должанка»).

   Строительство ВЛ-35 кВ.  

Будівництво  ВЛ-35 кВ.

У 1930 році був створений державний промисловий трест «Об'єднання державних електростанцій Донецького кам'яновугільного басейну «Донбасток», який об'єднав раніше створені Алмазно-Мар'ївське, Кріндачево-Чистяківська, Сталіно-Макіївське, Центральне енергокільця, після чого вони були перетворені в електромережеві райони з включенням в них і електрогенеруючих потужностей.

У 1931 році трест перейменовано в районне управління «Доненерго».

У 1931 році організований перший Сєвєродонецький мережевий район з центром в м.Лисичанську.

За роки довоєнних п'ятирічок були побудовані і введені в дію існуючі до сьогоднішнього дня підстанції: Должанська, Сіль, Кадиївка, Луганська, Штерівська, Чорноморка, Подземгаз, Пролетар, Ново-Дружня, Володарка, Сорокино, Ізварине, Краснодон-35, 1-БІС, Гундорівка.

Подстанция 110/35/6 кВ «Должанская» (1932 год)

Підстанція 110/35/6 кВ «Должанська» (1932 рік)

Мирне життя країни було порушене 22 червня 1941 року - почалася Велика Вітчизняна війна. У жовтні 1941 року була оголошена евакуація підприємств Донбасу. Перед енергетиками встали дві основні задачі: демонтувати та відправити в тил обладнання енергооб'єктів, яким загрожувало захоплення ворожої армією, і в максимально можливі терміни забезпечити введення в експлуатацію нових потужностей в східних і центральних районах СРСР.

В кінці листопада 1941 року апарат районного управління «Доненерго» переїхав в місто Кадіївку і перебував там аж до липня 1942 року.

Бурбело Федор Маркович

Бурбело Федір Маркович

Релейник Серговського мережевого району  

У роки Великої Вітчизняна війни багато енергетиків зі зброєю в руках захищали незалежність Батьківщини. Сьогоднішні енергетики Луганщини глибоко шанують пам'ять про людей, які відстояли незалежність країни. Символом цієї пам'яті став пам'ятник капітану Бурбело Федору Марковичу, колишньому релейнику Серговського мережевого району, який загинув в травні 1942 року.

Електромережеве господарство Луганщини було зруйновано війною вщент і підйом промислового потенціалу регіону слід було починати саме з його відновлення.

Ще 22 лютого 1943 року, задовго до звільнення Донбасу, Державний Комітет Оборони СРСР прийняв Постанову «Про відновлення вугільних шахт Донбасу», де були передбачені і заходи по відновленню енергетики.

У 1943р. «Доненерго» було перетворено в районне енергетичне управління «Донбасенерго» (РЕУ «Донбасенерго»).

Одночасно з відновленням зруйнованих підстанцій, ЛЕП і ліній зв'язку була організована робота по закінченню перерваного окупацією будівництва ЛЕП - 110 кВ «Гундорівка-Ворошиловград». В умовах воєнного часу з травня 1943 року по серпень 1944 року лінія протяжністю 55 км була побудована і електроенергія надійшла на патронний завод Ворошиловграда.

1946 рік - перший рік 4-ї п'ятирічки (1946-50 рр.) був роком відновлення і розвитку зруйнованого війною господарства країни. У цій п'ятирічці перед енергетиками РЕУ «Донбасенерго», в т.ч. і мережевих районів Ворошиловградської області, стояло завдання безперебійного постачання споживачів електроенергією, підвищення рівня надійності постачання за рахунок переведення підстанцій на постійні схеми, нарощування трансформаторних потужностей, підвищення рівня експлуатації і техніки безпеки.

Так виглядали підстанції звільненої Луганщини (1943 рік)

1950- 60-і роки стали новим етапом у розвитку енергетики країни, в т.ч. і Донбасу. До початку цього періоду було досягнуто рівня довоєнного промислового виробництва, ще більші завдання стояли на наступний період.

Для забезпечення такої можливості була потрібна безумовна реалізація принципу випереджаючого розвитку енергетики в порівнянні з розвитком інших галузей за рахунок не тільки нарощування потужностей, але і якісних змін в енергетичній політиці.

У жовтні 1952 року розгорнулося будівництво Ворошиловградської ГРЕС і в період з 1956 по 1958 рр. в експлуатацію була введена її перша черга з 7 турбогенераторів одиничною потужністю по 100 МВт кожен. Надалі з 1959 по 1969 рр. на цій ГРЕС в експлуатацію введено ще 8 енергоблоків одиничною потужністю по 200 МВт і в 1970 році Ворошиловградська ГРЕС потужністю 2300 МВт стає найбільшою тепловою електростанцією в Європі.

Особливостями розвитку мережевого господарства Луганщини в 60-і роки були:

- Значні темпи і обсяги будівництва ЛЕП, в т.ч. напругою 220 кВ;

- Прийом на баланс мережевими підприємствами енергооб'єктів інших відомств і будівництво власних;

- Масштабна електрифікація сільськогосподарських районів області.

У ці роки були введені в експлуатацію ЛЕП - 220 кВ «Михайлівка - Лисичанська», «ВГРЕС - Лисичанська», «Лисичанська - Рубіжна», «Ворошиловград - Сисоєва», прийняті на баланс підстанція «Аеропорт», ЛЕП-110 «Паркомуна - Прокат» №№ 1 і 2, ЛЕП - 35 кВ «Металургійна - Прокат», введені в експлуатацію ПС «Україна», «Артемівка», «Іригаційна-110», «Лотіково»,«Щастя-110», «Вергунська-110», «Верхньо-Тепловська».

У 1960 році розпочато будівництво перетворювальної підстанції «Михайлівка - 800» і ЛЕП постійного струму Волгоград - Михайлівка.

ЛЕП-800 кВ постійного струму «Волгоград-Михайлівка»

У ці ж роки високими темпами нарощуються генеруючі потужності Донбаської енергосистеми.

У зв'язку з поставленою урядом перед енергетиками завданням - до 50-річчя Радянської влади забезпечити електрифікацію всіх сільських районів, масштабний характер набув розвиток розподільних мереж 10/6 / 0,4 кВ і до кінця 1967 року всі адміністративні райони області оформили акти про повну електрифікацію.

У 1968 році на базі існуючих мережевих районів були утворені Луганське, Краснолуцьке, Краснодонське, Лисичанське, Серговське підприємства електричних мереж (ПЕМ).

У 1972 році раніше існуюче Ворошиловградське енергетичне експлуатаційне управління сільського господарства було перетворено в Ворошиловградське обласне підприємство сільських енергетичних мереж. А в 1978 році на його основі було створено Ворошиловградське Північне підприємство електричних мереж.

У зв'язку з бурхливим зростанням промислового і житлового будівництва в обласному центрі і масштабної реконструкцією з розширенням виробництва його промислових підприємств в 70-80-ті роки швидкими темпами розвивалася і енергетика. Були введені в роботу три ПС-110кВ: «Димитрова», «Косіора» і «Гостра Могила», введена в експлуатацію ПС 220/110/10 кВ «Кірова» і Дволанцюговий ЛЕП 220кВ від Луганської ГРЕС.

 У сільській місцевості, куди прийшло енергонасичене виробництво, побудовані підстанції 110кВ: «Шульгинська», «Піски», «Білоріччя», «Курячівська», «Денежникове».

Щорічно по Луганській області будувалося більше 1500 км ЛЕП всіх класів напруги, десятки ПС 35-110 кВ. Особлива увага приділялася оптимізації схем електропостачання і забезпечення електроенергією категорійних споживачів.

У 1988 році відбулася ще одна реорганізація, до складу ПЕС були включені місцеві відділення і ділянки Енергонагляду.

Така структура мережевих підприємств області збереглася до 1995 року.

21 травня 1994 року президент України Л.М. Кравчуком було видано Указ № 244 «Про заходи щодо ринкових перетворень в галузі електроенергетики України».

Наказом Міністра енергетики та електрифікації України від 21.04.1995 року № 77 ВЕО «Донбасенерго» було розформовано і на території Луганської області було створено ДП «Луганськобленерго».

До складу ДП «Луганськобленерго» увійшли: Краснодонські, Краснолуцькі, Лисичанські, Луганські, Північні, Серговські ПЕС, Лисичанська ТЕЦ, Сєвєродонецька ТЕЦ, Сєвєродонецькі теплові мережі, Донбассенергосельпром-2.

Директором «Луганськобленерго» був призначений Тимченко Віталій Григорович.

Наказом Міненерго України від 01.08.1995 р № 139 на базі ДП була створена державна акціонерна енергопостачальна компанія (ДАЕК) «Луганськобленерго».

 ДАЕК «Луганськобленерго» в 1998 році була перетворена у відкрите акціонерне товариство (ВАТ) «Луганськобленерго».

 

Будівля управління ВАТ «Луганськобленерго» (1999 р.)

02.04.2001 р. було створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» яке стало новим власником мереж ВАТ «Луганськобленерго».

05.12.2001р. Національна комісія з регулювання електроенергетики видала ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» ліцензії на передачу і постачання електроенергії №88 та №1042.

З 01.04.2002р. ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» розпочало свою виробничу ліцензійну діяльність з передачі та постачання електроенергії на території Луганської області.

Першим генеральним директором компанії був Петро Васильович Продан.

Було проведено аналіз технічного стану мереж і підстанцій, розроблена довгострокова інвестиційна програма, визначено пріоритетні напрямки роботи, поставлені чіткі завдання перед відповідними департаментами.

Для вирішення основної технічної задачі енергетичного підприємства - підтримання обладнання і споруд в стані експлуатаційної працездатності і готовності, була організована система технічного обслуговування і ремонту електричних мереж.

При цьому, після проведення технічної інвентаризації та визначення ресурсу працездатності об'єктів електричних мереж для підстанцій і ліній електропередачі з великим терміном експлуатації була спланована реконструкція і заміна зношеного обладнання.

    

Для ПС і ліній електропередачі з великим ступенем зносу для відновлення ресурсу роботи обладнання були організовані підготовка і виконання робіт з технічного переозброєння та модернізації.

Були побудовані 7 радіорелейних ліній зв'язку, проведена заміна старих пристроїв телемеханіки і установка нових.

Досягнення компанії

Торгово-промислова палата України, ВАТ «ІАА «Статінформконсалтинг»та міжнародний каталог «Торгово-промислова Україна» за підсумками роботи за 2008 рік провели ранжування в номінації «Лідер галузі», в якому було оцінено понад 300 тис. підприємств, на основі офіційних даних державної статистики.

За результатами ранжування ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» було присуджено 9-е місце, в тому числі за критерієм «заробітна плата» - 1-е місце.

5 листопада 2009 був отриманий сертифікат на відповідність системи менеджменту якості ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» вимогам міжнародного стандарту ISO 9001: 2008 в області закупівлі, передачі та постачання електроенергії, а також приєднання до електричних мереж, зареєстрований у м Лондоні.

Соціальний аспект

Середньомісячна заробітна плата на підприємстві за 8 місяців 2016 року склала 3585 грн.

Керівництво ЛЕО надає великого значення співробітництву з профспілковими організаціями. На підприємстві створено і діє Рада профспілкових комітетів ТОВ «ЛЕО», яка бере участь, як у вирішенні виробничих питань, так, і питань соціального спрямування. Профспілкова організація об'єднання має серйозний вплив в двосторонньому діалозі з адміністрацією, заснованому на рівноправному соціальному партнерстві.

Крім того 21 квітня 2010 року на загальних зборах трудового колективу прийнято рішення про створення первинної профспілкової організації Незалежної галузевої профспілки енергетиків України ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання».

Будівля Свердловського РЕМ.

Серед об'єктів, введених в експлуатацію за час існування ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», чимале місце складають ті, які дозволяють поліпшити умови праці та побуту працівників. Це побудовані «з нуля» будівлі Свердловського РЕМ, будівля енергозбуту Слов'яносербського РЕМ, реконструйовані будівлі Лутугинського, Краснодонського, Марківського, Кіровского РЕМ, енергозбуту Луганських ГЕС, Білокуракинського та Краснолуцького РЕМ і новий офіс управління ЛЕО. На черзі реконструкція існуючих баз РЕМ.

Абонентський відділ Луганських ГЕС.

Офіс управління ТОВ «ЛЕО» в Луганську до окупації.

Перспективи розвитку

У 2014 р. Об'єднання виявилося в дуже важких умовах через ведення на території Луганської області бойових дій в рамках проведення антитерористичної операції (АТО). В результаті цього було значно зруйновано або частково пошкоджено декілька десятків ПС 35-110 кВ та ПЛ 35-110 кВ, сотні ВЛ 6 (10) -0,4кВ і ТП-РП, втрачено понад сорок одиниць автомобільної техніки.

В результаті залишаються відключеними і пошкодженими 558 км ПЛ 35-110 кВ, в тому числі:

- На підконтрольній території - 41 км;

- На непідконтрольній території - 517 км.

Основні пошкодження на ПЛ 35-110 кВ: численні обриви проводу, розпушення дроту, пошкодження ізоляції, пошкодження опор.

Відключені і пошкоджені 7 шт. ПС 35-110 кВ - 151 МВА, в тому числі:

- На підконтрольній території 2 шт. - 8 МВА;

- На непідконтрольній території 5 шт. - 143 МВА.

Пошкоджено 24 шт. силових трансформатора 35-110 кВ - 335 МВА, в тому числі:

- На підконтрольній території - 5 шт. - 28 МВА;

- На непідконтрольній - 19 шт. - 307 МВА.

Основні пошкодження на ПС 35-110 кВ: пошкодження трансформаторів, вимикачів, роз'єднувачів, опорної і прохідної ізоляції, ошинівки.

Відключені і пошкоджені 65 км ПЛ 6-10 кВ, вони знаходяться на непідконтрольній території.

Відключені і частково пошкоджені 262 шт. ТП, РП, КТП, ЗТП 6-10кВ - 71МВА, в тому числі:

- На підконтрольній території - 33шт.;

- На непідконтрольній території – 229 шт.

Основні пошкодження обладнання 0,4-10 кВ: численні обриви проводу, пошкодження опор, ізоляції на ПЛ 0,4-10 кВ, пошкодження корпусів ТП, КТП, будівельної частини ЗТП 6-10 кВ, пошкодження прохідної ізоляції, комутаційної апаратури на ТП, РП, КТП , ЗТП 6-10 кВ.

На непідконтрольній українській владі території залишилася велика частина енергоємних споживачів, споживання яких становило велику частину корисного відпуску електроенергії ТОВ «ЛЕО» (близько 65%), на сьогоднішній день на підконтрольній території переважно сільські райони з великою протяжністю ліній, що збільшує відсоток технологічних втрат (на 7-8 %).

На неконтрольовану територію немає можливості надавати електролічильники і пломбувальні матеріали, що веде до великого зростання комерційних втрат електроенергії.

Крім того, в зв'язку з відсутністю робочої банківської системи, у споживачів на неконтрольованій території немає можливості оплачувати рахунки за спожиту електроенергію. Як наслідок ТОВ «ЛЕО», купуючи в ДП «Енергоринок» електроенергію, постачає її на неконтрольовану територію, не отримуючи за неї оплату, збільшує борги, що рано чи пізно може призвести до непередбачуваних наслідків.

На сьогоднішній день заборгованість перед ДП «Енергоринок» становить понад 4 млрд. грн. У зв'язку з цим, у компанії склалася складна ситуація з відновлення вищевказаних об'єктів, немає можливості для придбання матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, палива, а також для виплати заробітної плати працівникам Об'єднання.

Ситуація загострилася у зв'язку з тим, що на території Луганської області, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, постановою так званої «Ради Міністрів Луганській народної республіки» визначено єдиним постачальником електричної енергії ТОВ «Торговий дім «Нафтопродукт». Гроші за електроенергію, поставлену споживачам НКТ, йдуть на розрахунковий рахунок нового постачальника, відкритого в Державному банку «Луганській народної республіки». Товариство втратило можливість здійснювати свою діяльність на території, неконтрольованої державною владою України.

Однак, ДП «Енергоринок» не знімає з Луганського енергетичного об’єднання зобов'язань з оплати електроенергії, що поставляється на територію, неконтрольовану державною владою України, тим самим тільки збільшуючи заборгованість ЛЕО перед ОРЕ.

 
 
Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника