Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Урок з електробезпеки для молодших класів

 

Урок з електробезпеки в школі

Вступ
 
Сьогодні неможливо собі уявити життя людини без електричної енергії. Електрика - наш вірний помічник вдома і в школі, на роботі і на відпочинку, але вона стає дуже небезпечною для життя людини, якщо з нею неправильно поводитися.
 
Щоб не потрапити в біду, кожен з вас повинен запам'ятати і дотримуватися кількох дуже простих правил, про які ми з вами сьогодні і поговоримо.
 
Для початку давайте подивимося, що ж таке електрика? Звідки вона береться? Найпростіший приклад джерела електричної енергії - БАТАРЕЙКА! У всіх вас, хлопці, напевно, є багато іграшок, які працюють від батарейок. Якщо така іграшка перестала працювати, значить в батарейці, яка у неї всередині, закінчився заряд.
 
Хто знає, що потрібно зробити, щоб іграшка знову почала працювати?
 
У нашому житті використовується велика кількість електричних приладів. Які електричні прилади ви можете назвати?
 
Для того, щоб працювали маленькі іграшки і прибори (наприклад, ліхтарик), вистачає напруги від батарейок, а для того, щоб працювали великі прилади - холодильник, телевізор або електрообігрівач - потрібно набагато більше електрики. Тому в кожній електричної розетки є напруга як в 150 батарейках разом! Це дуже багато!
 
Електрика передається по дротах. Всі ви, діти, бачили такі дроти на вулиці, бачили, що дроти прикріплені до спеціальних високих опор і від них спускаються до кожного дому, щоб в кожному будинку була така корисна ЕЛЕКТРИКА.
 
Але справа в тому, що електрика не тільки корисна, а й ДУЖЕ небезпечна!
 
Для того, щоб правильно і безпечно користуватися електрикою, кожній людині необхідно знати і дотримуватися кількох дуже простих правил.
 
Електрика на вулиці. Що потрібно пам'ятати і виконувати.
 
Електрика підводиться в будинок, як правило, по повітряних лініях електропередачі - так називаються опори з прикріпленими до них проводами. Опори повітряних ліній спеціально зроблені такими високими для того, щоб люди навіть випадково не могли до них доторкнутися або наблизитися.
 
Однак, через сильний вітер або ожеледицю, а також від інших різних пошкоджень на повітряних лініях, дроти можуть провисати або обриватися. Якщо доторкнутися до обірваних або провисших дротів, то обов'язково отримаєш сильного удару електричним струмом! Це дуже боляче і небезпечно! Дуже часто від дотику до проводів люди отримують опіки і навіть гинуть! Отже, хлопці, запам'ятайте 1-е правило:
 
Не можна торкатися до обірваних дротів, або до таких, які звисать з опори повітряної лінії, залазити на опори, на дерева, що ростуть під проводами або будівлі, поруч з якими проходять електричні дроти!

Не можна торкатися до обірваних дротів, або до таких, які звисать з опори

 

Не можна залазити на опори

Але не тільки торкатися до дроту небезпечно. Електричним струмом може вдарити і навіть вбити людину, яка просто підійшла до проводу, який лежить на землі, на відстань менше 8 метрів, тобто на відстань, рівну ... (наочно показати відстань 8 метрів, використовуючи розміри класної кімнати або інші приклади).
 
Отже, хлопці, запам'ятайте 2-е правило:
 
Не можна підходити до лежачого на землі проводу ближче, ніж на 8 метрів, а також не підходь до дерева, якщо помітив на ньому обірваний провід!
 
Тепер, хлопці, ми з вами знаємо, що лінії електропередачі дуже небезпечні для людей, і тому дроти підвішені на високих опорах, а з цих опор спускаються до кожного дому. А звідки ж приходять проводи? Де починаються повітряні лінії?
 
Всі повітряні лінії підключені до трансформаторних підстанцій, в яких напруга в багато разів більше, ніж в розетці! Звичайно ж, така напруга ще небезпечніше для людини, тому потрібно вміти відрізняти трансформаторні підстанції від інших будівель.
 

Трансформаторні підстанції можуть виглядати по-різному. Це може бути невеликий цегляний будиночок, може бути залізний кіоск, схожий на сарайчик, а може бути і залізний ящик, що стоїть на стовпах. Для того щоб хто-небудь, бува, не переплутав дуже небезпечну трансформаторну підстанцію з якимось іншим будиночком, на дверях підстанцій малюють спеціальні знаки. Наприклад, такі:

          

Також можна продемонструвати малюнки №2 та №3, намальовані дітьми наших працівників.

 

Ці знаки попереджають всіх людей, що далі йти НЕ МОЖНА! Може вбити електричним струмом.
 
Звичайно ж, НІ В ЯКОМУ РАЗІ не можна підходити до трансформаторних підстанцій, грати біля них, а тим більше заходити всередину або залазити на них!
 
І це буде наше 3-є правило, хлопці:
 
Не можна заходити в трансформаторні підстанції, торкатися до їх дверей і решіток, влаштовувати поруч з ними гри!
 
Це наочно демонструють малюнки, намальовані дітьми наших працівників. (Ви також можете організувати конкурс дитячих малюнків, для закріплення отриманої інформації).
 

А що ж потрібно робити, якщо раптом хтось із вас побачить, що десь лежить на землі провід? Або побачить трансформаторну підстанцію з відкритими дверима?
 
В такому випадку, хлопці, потрібно якомога швидше розповісти про все дорослим.
 
А тепер давайте згадаємо всі наші правила, які ми сьогодні дізналися!
 
1. Не можна торкатися до обірваних або звисаючих з опори проводів повітряної лінії, залазити на опори або на дерева, зростаючі під проводами!
2. Не можна підходити до лежачого на землі проводу ближче, ніж на 8 метрів!
3. Не можна заходити в трансформаторні підстанції, торкатися до їх дверей і решіток, влаштовувати поруч з ними ігри!
4. Якщо бачиш обірваний або провислий провід, відкриті двері трансформаторної підстанції або що інші діти порушують правила поводження з електрикою - негайно розкажи дорослим!
 
 
Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника