Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Електоромережі Луганщини після пожеж потребують негайної «реанімації, лікування та відновлення»…

Через зміни клімату світ дедалі частіше потерпає від несподіваних «сюрпризів» природи - тайфунів, ураганів, смерчів, штормових вітрів. Не встигаємо оговтуватись і від масштабних пожеж на території Луганської області (причина походження їх поки що не відома ). Від них потерпає не лише населення, а й електроенергетика також. Будь-яка витівка негоди - це справжнє випробування для енергетиків, які й до цього чи не щодня «латали» і без того пошарпані кулями та снарядами повітряні лінії й рятували електроообладнання. Як показує виробничий досвід, основна кількість аварійних відключень в електромережі відбувається саме через несприятливі погодні умови. Вітрові навантаження на лінії електропередач, а останнього разу вони були з найвищим рівнем небезпеки, зазвичай призводять до таких основних видів пошкоджень електромереж, як обриви проводів, руйнування опор, схльостування й перегорання проводів і таке інше. Як свідчить статистика, саме негативні метеорологічні фактори, особливо в осінньо-зимовий період, мають руйнівний вплив на роботу ліній електропередавання.
Нажаль, не обійшовся без подібних неприємностей і вересень та початок жовтня місяця цього року. Великих втрат зазнало Товариство прифронтової території не лише від постійних обстрілів з боку ворожих сил, а й через природні катаклізми. Вогняною стихією знищено опори, проводи, траверси, пошкоджено трансформаторні підстанції, точки обліку споживачів, електролічильники тощо…
Окрім погодних катаклізмів, є й інші фактори, які негативно впливають на роботу електромереж, спричиняючи аварійні ситуації. Захаращення охоронних зон лісовими, парковими та присадибними насадженнями. Уздовж усіх повітряних та кабельних ліній електропередач ТОВ «ЛЕО» встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки та повітряного простору. Вони обмежені вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань: 10 метрів - для повітряних ліній напругою до 20 кВ; 15 метрів - для повітряних ліній напругою 35 кВ; 20 метрів - для повітряних ліній напругою 110 кВ. На превеликий жаль, часто ці обмеження порушуються жителями територій, на яких знаходяться ці зони і, як наслідок, падіння дерев чи гілок спричиняють пошкодження елементів ЛЕП. Постійні звернення до голів сільських, селищних, міських рад, аби вони зі свого боку звертали на це увагу, не сприймаються за потрібне. Енергетикам доводиться чітко контролювати це питання, паралельно проводячи роботи з розчистки трас повітряних ліній, які тривають і нині за чітким планом. Щоб у кожній оселі споживачів завжди було світло, а електромережі працювали стабільно – потрібна наполеглива праця енергетиків та відповідне фінансування. Саме на це націлена робота кожного, хто працює у Товаристві – від керівника до електромонтера.Проте, зараз потрібні неабиякі кошти на відновлення ліній енергопостачання, які зазнали пошкоджень під час пожеж на Луганщині. Їх потрібно негайно реанімувати, лікувати та відновлювати. Згоріло 4 підстанції 6-10/0,4 кВ, декілька десятків опор та кілометри повітряних ліній електропередач. Сотні вузлів обліку. Зазнали через вогонь руйнування три повітряні лінії електропередач напругою 35 кВ. Ще десятки трансформаторних підстанцій та кілометри ліній енергопередач 0,4-6-10 кВ знаходились у епіцентрі вогняної стихії. 27 населених пунктів були знеструмлені від живлення повністю, ще 25 –частково…Над відновленням необхідного світла працювали більше 60 оперативно-відновлювальних бригад Товариства…
Проте, перебуваючи у скрутному становищі, Товариство продовжує виконувати все можливе для відновлення електрозабезпечення громадян та підприємств області. У вкрай тяжкому фінансовому стані підприємство стоїть на грані зупинки аварійно-відновлювальних робіт, дуже обмежені запаси паливо-мастильних матеріалів та аварійних запасів. Є загроза зриву підготовки до осінньо-зимового періоду 2020 року.
Вимушені були звернутися до Президента України з проханням допомогти нашому підприємству та в цілому Луганській області. Наразі не просимо коштів, потрібно лише виконати рішення суду «Іменем України» №812/614/17 від 25.03.2019 р та №812/10709/13-а від 25.08.2016 р.
Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника