Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Луганські енергетики будують нову лінію електропередач

Біля Станиці Луганської повним ходом йде будівництво нової лінії електропередачі, яка дозволить усунути залежність району від поставок електроенергії зі сторони так званої «ЛНР».

Як розповів Юрій Луньов, заступник технічного директора ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» по високовольтним мережам, зараз ведуться роботи з будівництва відпайки від існуючої лінії електропередачі «Плотина - Комишне». Загальна довжина траси, що будується, трохи більше 13 кілометрів.

На даний момент встановлено 8 опор з 98.

«Траса лінії проходить по пересіченій місцевості з піщаними грунтами, де обмежено застосування колісної техніки. Для підходу до місць установки опор будівельникам спочатку доводиться планувати рельєф місцевості. Крім цього, в цих місцях після бойових дій залишилася велика кількість вибухонебезпечних предметів, через що необхідно залучати саперів з ЗСУ для розмінування місцевості, - говорить Луньов. - І все ж, в кінці жовтня - на початку листопада ми плануємо закінчити будівництво».

Слова енергетика підтверджують і робочі спеціалізованої підрядної організації: «Ось зіткнулися з ділянкою довжиною близько півкілометра, на якій довелося вирубити велику кількість багаторічної порослі, засипати глибокий яр, і залучити саперів для розмінування. Тут ми до сих пір знаходимо боєприпаси - наприклад, снаряди від Граду. В принципі, таке залізо саперам попадається мало не через кожні 10 метрів», - розповів будівельник, смаглявий від степового сонця.

Питання про будівництво цієї лінії гостро постало ще в кінці 2014 року, коли з територій, непідконтрольних українському уряду, вирішили використовувати рубильник як інструмент політичного тиску. Тоді в Луганському енергетичному об'єднанні провели всі необхідні підготовчі роботи і дослідження, розробили проект «Будівництво відпайки від ВЛ-35 кВ «Плотина - Комишне» на підстанцію «Станично-Луганська». Виділення коштів, необхідних для реалізації даного проекту, а це близько 17 млн. грн., було погоджено з Міністерством енергетики та затверджено НКРЕКП в інвестиційній програмі ТОВ «ЛЕО» на 2016 рік.

Вгору