Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Лисичанські комунальники заборгували енергетикам мільйони

У найближчому майбутньому місто Лисичанськ може опинитися без води і тепла - через борги комунальників перед Луганським енергетичним об'єднанням.

У Луганському енергетичному об'єднанні попереджають, що Лисичанськ може залишитися без централізованих водопостачання та опалення. Причиною тому багатомільйонна заборгованість за електроенергію, сформована комунальними підприємствами міста: Лисичанським водоканалом і Лисичанськтепломережею.

У випадку з водоканалом, то, як повідомила Олена Богодух, заступник комерційного директора ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», найближчим часом можливе відключення від електропостачання насосних станцій, за допомогою яких в місто подається вода. Адже водники Лисичанська заборгували ЛЕО більш 174 млн грн.

Борг підприємства почав формуватися ще з 2008 року, а останнім часом зростав особливо швидкими темпами - в середньому, при щомісячному споживанні електроенергії на 3 млн грн, комунальники оплачували тільки 10% від цієї суми.

Переговори щодо усунення заборгованості не принесли результатів, тому енергетики вже почали відключати об'єкти водоканалу. Так, 30 серпня та 5 вересня від електропостачання було відключено 8 КНС (каналізаційні насосні станції) і 2 підвищувальні насосні станції. Але навіть такі заходи не сприяли налагодженню контактів з Лисичанським водоканалом. Від підприємства не було реакції. Єдине - обласна влада звернулися до ЛЕО із закликом забезпечити стабільне електропостачання об'єктів водоканалу, щоб уникнути можливого соціального вибуху в Лисичанську.

"У разі, якщо не буде досягнуто згоди з Лисичанськводоканалом з погашення заборгованості, що утворилася, ми будемо змушені і надалі проводити обмеження електропостачання, - каже Олена Богодух. - Хочу нагадати керівництву водоканалу - згідно з укладеним договором, ЛЕО зобов'язалося забезпечити безперебійну подачу електроенергії, а Лисичанськводоканал - оплачувати її своєчасно і в повному обсязі".

Подібна ситуація склалася з ще одним підприємством Лисичанська - з КП «Лисичанськтепломережа». Станом на 1 вересня борг КП перед ЛЕО становить понад 34 млн грн.

Заборгованість почала формуватися ще з 2013 року, а з жовтня 2015 року КП взагалі перестало платити за спожиту електроенергію. У відповідь навесні 2016 року, після закінчення опалювального сезону, енергетики відключили від електропостачання котельні підприємства.

Скоро початок опалювального сезону, але в Лисичанськтепломережі досі не запропонували раціонального варіанту вирішення проблеми. У той же час, в ЛЕО попереджають, що не мають наміру підключати електрику до прояснення ситуації з погашення боргів і оплати поточного споживання.

"Фактично, опалювальний сезон в Лисичанську може опинитися перед загрозою зриву, - каже Олена Богодух. - Недоплата споживачів не звільняє ЛЕО від стовідсоткової оплати за електроенергію, купленої в ДП «Енергоринок», а тому ЛЕО не в змозі виступати кредитором для своїх споживачів".

 

Вгору