Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

ЛЕО знезструмлює об'єкти Попаснянського водоканалу

Луганське енергетичне об'єднання почало відключати електрику на об'єктах Попаснянського водоканалу, яке постачає воду на НКТ.

Ряд об'єктів комунального підприємства «Попаснянський районний водоканал» (Луганська область) були відключені від електропостачання 12 вересня 2016 року. Причиною стала заборгованість підприємства перед ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» за спожиту електроенергію, яка станом на 1 вересня цього року склала близько 111 млн грн.

Поки що луганські енергетики відключили електропостачання станції другого підйому, розташованої в с. Артема Станично-Луганського району, з якої здійснюється водопостачання НКТ, і в тому числі - Луганська.

Ще ряд об'єктів водоканалу планується відключити 14 і 16 вересня. Зокрема, 14 вересня буде відключено частину об'єктів ЗФС, розташованих у м. Лисичанськ, але забезпечуючих водопостачання Стаханова, Алчевська, Брянки та інших населених пунктів на НКТ.

- В принципі, дана частина НКТ є найбільшим споживачем води Попаснянського райводоканалу, - зазначила Олена Богодух, заступник комерційного директора ТОВ «ЛЕО».

В цілому ж до 90% води, видобутої даним водоканалом, надходить на НКТ. І лише 10% споживання води приходиться на населені пункти, які знаходяться на території, підконтрольній уряду України - Попасна, Гірське, Золоте, Тошківка, Нижнє.

У той же час, оплата з НКТ не надходить взагалі.

У підсумку - водоканал щомісяця споживає електроенергію на суму від 7 до 9 млн грн (а в липні цього року - на 9,5 млн грн), а розмір оплати становить максимум 50 тис. грн на місяць. Таким чином протягом останнього року (КП «Попаснянський районний водоканал» утворений Луганською ОВЦА влітку 2015 року) і була сформована така заборгованість.

На початку вересня обласна влада проінформувала Луганське енергетичне об'єднання, що з 25 серпня вступив в силу договір про централізоване водопостачання з ТОВ «Джерело нового життя», яке буде здійснювати розрахунки за воду, поставлену на НКТ. Згідно з угодою, ця компанія повинна була на початку вересня перерахувати перші кошти за воду, поставлену на НКТ з 25 по 31 серпня. А Попаснянський райводоканал зобов'язувався здійснити оплату спожитої електроенергії в розмірі, встановленому структурою затвердженого тарифу на централізоване водопостачання.

Але, на рахунки «ЛЕО» гроші так і не надійшли.

- Те, що влада і Попаснянський водоканал згодні безкоштовно поставляти воду на НКТ - це їх рішення, яке напевно чимось аргументується, - каже О. Богодух. - Але Луганське енергетичне об'єднання не може щомісячно поставляти електроенергію на мільйони гривень, а у відповідь отримувати тільки кілька тисяч. У нас свої завдання і зобов'язання - оплачувати куплену електроенергію у ДП «Енергоринок», платити людям зарплатню, підтримувати в робочому стані мережі.

 

Вгору