Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

У Луганській області бюджетникам відключать електрику

Луганське енергетичне об'єднання з 24 листопада 2016 року почне відключати від електропостачання бюджетні організації та установи Луганської області. Причина - заборгованість бюджетників в розмірі понад 15 млн грн.

Першопричиною того, що відбувається, є те, що до сих пір відсутній механізм оплати бюджетними установами послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії, штрафів, пені та інших додаткових послуг (проведення технічного огляду засобів обліку, пломбування та ін.).

В результаті вже на протязі багатьох місяців ЛЕО не отримує значні кошти, які повинні спрямовуватися на забезпечення ремонтно-відновлювальних робіт, підготовку електромереж до осінньо-зимового періоду, проведення аварійно-відновлювальних робіт на лініях бойових дій і т.д.

Енергетики багаторазово зверталися до уряду і профільних відомств з проханнями внести зміни до постанови КМУ №447 від 06.07.2016р., яку було прийнято для врегулювання питання розрахунків ЛЕО і Держказначейства. 1 вересня вдалося провести нараду з цього питання під головуванням Віце-Прем'єр-Міністра України з питань АТО і окупованих територій Донецької і Луганської областей В. Кістіона. Луганській обласній державній адміністрації було запропоновано в установленому порядку підготувати та подати Кабінетові Міністрів проект акту щодо внесення змін до вищевказаної постанови. В результаті такий проект був підготовлений Луганською ОДА.

У свою чергу ЛЕО також розробило проект внесення змін, який був 5 вересня направлений в Міністерство енергетики і вугільної промисловості України і в Держказначейство.

Але в уряді досі не змогли визначити механізм оплати заборгованості бюджетних організацій, не дивлячись на те, що заборгованість луганських бюджетників перед ЛЕО продовжує зростати.

На початку листопада ЛЕО вже планувало відключення бюджетників, але піддавшись на прохання і вмовляння чиновників, погодилося почекати. Минуло вже кілька тижнів, але це питання не наблизилося до розв'язання. Енергетикам не залишається виходу, як розпочати знеструмлювати споживачів з бюджетної сфери.

Нагадаємо, що економічний стан Луганського енергетичного об'єднання стрімко погіршується, що може привести до колапсу роботи компанії вже до січня 2017 року. Причиною є те, що кошти, отримані компанією від споживачів території Луганської області, підконтрольної уряду України (КТ), зараховуються на рахунки держпідприємства «Енергоринок» як оплата за електроенергію, поставлену на неконтрольовану територію (НКТ).

Вгору