Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Луганський соцстрах два роки позбавляє енергетиків виплат

Близько трьох тисяч співробітників Луганського енергетичного об'єднання вже більше двох років позбавлені допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання та ін. Причина - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з жовтня 2014 року незаконно відмовляється виконувати свої зобов'язання перед компанією і її працівниками.

Загальна сума допомоги від Соцстраху, яку не отримали енергетики за два роки, складає близько 2,5 млн грн.

- Через відмову Фонду соцстрахування виконувати свої обов'язки страждають люди, - розповідає директор з правової роботи ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» Тетяна Лямзіна. - Молоді мами, працівники, які перенесли важкі хвороби і інваліди не отримують законну допомогу, таку необхідну для них в такі складні моменти. Тільки вдумайтеся - люди, які є громадянами України, працюють на українському підприємстві, з їх зарплат вираховуються внески в Соцстрах, а вони не можуть отримати законну допомогу!

Протягом двох років щодо ситуації, яка склалася з Соцстрахом, ЛЕО неодноразово зверталося до центрального офісу Фонду соціального страхування в Києві, до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до обласної влади, до уряду і Президенту України, до керівництва Незалежної профспілки енергетиків України, але вирішити проблему так і не вдалося. У підсумку, в серпні 2015-го енергетики звернулися до суду з позовною заявою проти дій регіонального підрозділу Фонду соцстрахування.

До літа 2016 року адміністративний суд задовольнив вимоги ЛЕО, а саме: зобов'язав Фонд соцстраху приймати обов'язкову звітну документацію від ТОВ «ЛЕО» (в тому числі заяви-розрахунки для здійснення фінансування з метою надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок Фонду); визнав протиправними дії Фонду соцстраху щодо відмови у виплаті допомоги по тимчасовій втраті працездатності застрахованим особам-співробітникам ТОВ «ЛЕО» за період з 01.10.2014 по 01.07.2015 на загальну суму майже 1,5 млн грн; стягнув з Фонду матеріальне забезпечення застрахованих осіб-співробітників ТОВ «ЛЕО» в вищевказаному розмірі (майже 1,5 млн грн). В отриманні допомоги від Фонду суд відмовив тільки співробітникам ЛЕО, які працювали на території, непідконтрольній уряду України (НКТ), яким були видані лікарняні після 1 грудня 2014 року.

Фонд соцстрахування подав касаційні скарги з проханням призупинити вступ судових рішень в законну силу і дані касаційні скарги до сих пір не були розглянуті. Незважаючи на доведену неправомірність дій, Луганський Фонд соцстрахування продовжує зловживати своїми правами і відмовляє енергокомпанії у фінансуванні її працівників. Так, за період з липня 2015 по серпень 2016 Фонд повернув заяви-розрахунки ЛЕО без виконання.

Це стало підставою для подачі нового позову до Окружного адміністративного суду Луганської області, перше судове засідання призначене на 7 листопада 2016 року.

Крім того, угледівши ознаки корупційного правопорушення в діях посадових осіб Соцстраху, ЛЕО звернулося в Національне антикорупційне бюро України із заявою про проведення розслідування.

Тетяна Лямзіна зазначає, що Фонд соцстрахування вимагає від ЛЕО виконання якихось ними придуманих вимог, наприклад - перереєструвати компанію на території, підконтрольній уряду. Але немає жодного нормативно-правового акту, що зобов'язує це робити. Більш того, навіть пункт №2 відомої постанови уряду №595 від 07.11.2014, в якому йдеться про призупинення виплат з бюджету підприємствам, що знаходиться на НКТ, в судовому порядку було визнано не законним і він є недійсним з моменту прийняття (рішення вступило в законну силу 16.10.2015).

- ЛЕО працює повністю в правовому ключі, що підтверджено численними судовими розглядами і визнано керівництвом країни. Це доведено і тим, наприклад, що суперечка з Держказначейством в результаті була вирішена в нашу користь. І навіть у випадку з Фондом соцстрахування ми зможемо домогтися, щоб вони виконали закони. Але для розглядів потрібен час і сили, яких у багатьох людей просто може не залишитися, - каже Т. Лямзіна.

Вгору