Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

ЛЕО знаходиться на межі колапсу

Економічний стан Луганського енергетичного об'єднання стрімко погіршується, що може привести до колапсу роботи компанії вже до січня 2017 року.

Причиною є те, що кошти, отримані компанією від споживачів території Луганської області, підконтрольної уряду України (КТ), зараховуються на рахунки держпідприємства «Енергоринок» як оплата за електроенергію, поставлену на неконтрольовану територію (НКТ).

У керівництві Луганського енергетичного об'єднання стверджують, що якщо ситуація не зміниться, то останнім стабільним місяцем для компанії стане листопад. Уже грудень стане вкрай важким місяцем, а січень - при таких розкладах - призведе до того, що НКРЕКУ встановить для ЛЕО «нульовий» алгоритм (на рахунках компанії залишатиметься 0% від зібраних коштів). І це призведе до паралічу компанії - нічим буде платити зарплати персоналу, не буде грошей на ПММ, витратні матеріали для ремонтів і підтримки електромереж в робочому стані.

Змінити ситуацію і встановити справедливість могло б рішення уряду. Для цього потрібно переглянути постанову №263 КМУ від 07.05.2015 року, яким ЛЕО призначено єдиним постачальників електроенергії на території так званої «ЛНР». Адже, як уже неодноразово повідомлялося, з липня 2016 року ЛЕО позбавлене можливості здійснювати там діяльність.

А так як з НКТ не відбувається оплата спожитої електроенергії, то було б логічно обмежити різницю перетоків електроенергії на НКТ до рівня фактичної оплати, а не змушувати жителів контрольованою території платити за споживачів НКТ.

ЛЕО з липня 2016 роки намагається знайти вихід із становища. Енергетики зверталися до уряду, до РНБО та СБУ, до НКРЕКУ, до держпідприємств «Енергоринок» і «НЕК« Укренерго ». Але поки що безрезультатно.

Починаючи з липня, енергокомпанія неодноразово повідомляла «Енергоринку» про неможливість узгодити Акти купівлі різниці перетоків електроенергії, переміщеної з контрольованою на неконтрольовану територію, і Акти звірки взаємних розрахунків. Але реакції не було.

Так як ситуація дійсно є небезпечною для енергетичної безпеки Луганської області, ЛЕО використовувало правові механізми для того, щоб оскаржити законність постанови КМУ №368 від 25.05.2016. Так як саме цим документом були внесені зміни до постанови №263, що в підсумку зобов'язало ЛЕО розраховуватися з оптовим постачальником за договором різниці перетоків в пріоритетному порядку.

Але судові засідання, які пройшли в жовтні 2016 року, все ще не розставили всі крапки над «І».

Вгору