Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Попаснянський водоканал буде знеструмлено

Луганське енергетичне об'єднання попередило Попаснянський водоканал про відключення електроенергії з 1 грудня. Причиною є заборгованість водників перед енергетиками в розмірі майже 120 млн грн.

Накопичення боргів водників почалося відразу ж після створення водоканалу в липні 2015 року. При щомісячному споживанні на суму близько 7-8 млн грн, водоканал оплачував максимум 150 тисяч грн на місяць. У свою чергу, це пов'язано з тим, що до 90% видобутої води надходить на територію, неконтрольовану урядом (НКТ). І хоча відповідно до Мінської домовленостями НКТ повинна оплачувати водопостачання, оплата за весь цей час так і не почала надходити.

Проблема Попаснянського водоканалу давно озвучується ЛЕО на найвищих урядових рівнях. Але, як видно, безрезультатно - борги продовжують наростати. У підсумку, у вересні цього року були проведені відключення об'єктів водоканалу від електропостачання. В той момент втрутився Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), який гарантував оплату поточного споживання електроенергії для водоканалу на жовтень-листопад 2016 року. За цей час влада повинна була знайти рішення проблеми.

Але і напередодні грудня питання заборгованості водоканалу не вирішене, механізм оплати НКТ за воду - не розроблений. Багато представників влади активно обговорюють цю тему, висловлюють стурбованість, загрожують залишити НКТ без води, але поки що далі слів не йде.

Нагадаємо, що економічний стан Луганського енергетичного об'єднання стрімко погіршується, що може привести до колапсу роботи компанії вже до січня 2017 року. Причиною є те, що кошти, отримані компанією від споживачів території Луганської області, підконтрольної уряду України (КТ), зараховуються на рахунки держпідприємства «Енергоринок» як оплата за електроенергію, поставлену на неконтрольовану територію (НКТ).

І на сьогоднішній день електроенергія продовжує надходити на НКТ, хоча оплата не проводиться. Борг НКТ за електроенергію станом на 1 листопада становить майже 5 млрд грн.

У зв'язку з цим ЛЕО не може виступати кредитором для недобросовісних споживачів. Так, з 21 листопада через борги електрику було відключено водовідливного комплексу шахти «Кремінна», а з 24 листопада почалися відключення бюджетних організацій Луганської області.

Вгору