Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Чиновники заважають побудувати ЛЕП для Станиці Луганської вчасно

Будівництво нової лінії електропередачі в Станично-Луганському районі вимушено сповільнилося через саботаж з боку чиновників райдержадміністрації.

Незважаючи на те, що завершення будівництва відпайки від існуючої лінії електропередачі «Плотина - Комишне» дозволить усунути залежність Станично-Луганського району від поставок електроенергії з боку так званої «ЛНР», а тому є справою державної ваги, голова відповідної райдержадміністрації Юрій Олексійович Золкін до сих пір відмовлявся затверджувати технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту і підписувати договори земельних сервітутів (оренда землі), по території яких проходить ПЛ-35 кВ - відпайка на підстанцію «Станиця Луганська» від ПЛ-35 кВ «Плотина - Комишне».

У Луганському енергетичному об'єднанні нагадують, що, починаючи з 2014 року, питання забезпечення Станиці Луганській електроенергією з території, підконтрольній уряду України, постійно знаходилося на контролі всіх губернаторів Луганщини. При цьому і обласні, і місцева влада Станично-Луганського району обіцяли ЛЕО максимальне сприяння. Тепер же, коли енергетики вже вклали в будівництво резервної лінії вже близько 12 млн грн із запланованих 17 млн, виникає непорозуміння і безліч нових невирішених питань.

20 жовтня в Луганській обласній військово-цивільної адміністрації відбулася нарада з даної проблеми, в результаті чого керівництво області дало протокольне доручення Станично-Луганської райдержадміністрації до 28 жовтня завершити затвердження необхідної технічної документації та підписати договори земельних сервітутів. А Луганське енергетичне об'єднання спільно з підрядною організацією та ДП «Станично-Луганське дослідне лісомисливське господарство» повинні до 27 жовтня здійснити заходи щодо уточнення траси проходження споруджуваної лінії електропередачі.

У Луганському енергетичному об'єднанні сподіваються, що вжиті заходи вплинуть на якість сприяння місцевої влади, тим більше, що через таких організаційних моментів і відсутність взаєморозуміння вже ясно, що терміни завершення будівництва порушилися. Тепер енергетики сподіваються завершити об'єкт в кінці листопада - на початку грудня 2016 року.

Станом на 21 жовтня встановлено 35 опор з необхідних 98, загальна довжина траси - трохи більше 13 кілометрів.

ЛЕО нагадує, що з-за проблеми з енергетичною незалежністю Луганській області від так званої «ЛНР», електроенергія продовжує надходити на територію Луганської області, непідконтрольну уряду України (НКТ), але оплата тією стороною не провадиться. Так, за станом на 1 жовтня 2016 року заборгованість ЛЕО перед ОРЕ (оптовий ринок електроенергії) всього склала майже 4,1 млрд грн, в тому числі за основним договором - понад 2,6 млрд грн, і за договором купівлі перетоків, який діє з травня 2015 року (НКТ) - майже 1,5 млрд грн.

Основними боржниками на неконтрольованої території є: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (майже 970 млн грн боргу), ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» (більш 494 млн грн), ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит» (понад 2 млн грн), ПАТ «Краснодонвугілля» ( майже 190 млн грн).

Крім електроенергії, НКТ не оплачує і водопостачання з території, підконтрольній уряду України, яке здійснює Попаснянський районний водоканал. В результаті борг водоканалу перед ЛЕО за спожиту електроенергію станом на 1 жовтня 2016 року становить понад 117 млн ​​грн (без урахування штрафних санкцій).

Вгору