Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Борги ростуть, але «Укренерго» не дозволяє знеструмити Попаснянський водоканал

Луганське енергетичне об'єднання не може припинити електропостачання одного з найбільших своїх боржників - Попаснянського водоканалу. Всі спроби це зробити блокуються небажанням ДП «НЕК Укренерго» відключити об'єкти водоканалу. При цьому ЛЕО з початку 2017 року неодноразово зверталося до Укренерго з такими проханнями, але кожен раз - безрезультатно.

Поки що ЛЕО змогло тільки частково обмежити електропостачання комунального підприємства - 6 березня енергетики припинили подачу електроенергії на Петровську насосну станцію через свої електромережі. Але так як основне електропостачання об'єктів Попаснянського водоканалу (ЗФС-1, ЗФС-2 і ЗФС-3) здійснюється через електромережі Укренерго, то компанія була змушена звернутися до секретаря РНБОУ Олександра Турчинова - з проханням дати розпорядження керівництву «Укренерго» на відключення Попаснянського водоканалу від живлячих центрів ПС 220 кВ «Ювілейна».

Дане відключення заплановано на 20 березня.

На даний момент Попаснянський водоканал заборгував ЛЕО за електроенергію близько 128 млн грн. Незначні перерахування грошей водників не можуть покрити навіть поточне споживання, не кажучи вже про виплату заборгованості. При цьому відсутній і графік погашення заборгованості, і розуміння того, як вирішити проблему.

Попаснянський водоканал знаходиться на підконтрольній території, але 90% добутої води постачається на неконтрольовані території. За півтора роки існування водоканал сформував велику заборгованість перед енергетиками, щомісяця споживаючи електроенергію на 8-9 млн грн. Проблема Попаснянського водоканалу давно озвучується в ЛЕО на найвищих урядових рівнях. В епопеї вирішення даної проблеми встигли взяти участь і Міжнародний Комітет Червоного Хреста, і різні міністерства-відомства, і учасники Мінських переговорів. Але в підсумку ефективні механізми вирішення проблеми так і не були вироблені.

ЛЕО знаходиться у важкому фінансовому положенні, тому не може і далі кредитувати боржника - за поставлений товар потрібно платити. Через війну та дії терористичних угруповань «ЛНР» компанія втратила більшу частину потужностей і ресурсів, і через діяльність уряду (постанови КМУ №263 від 07.05.2015г. І №368 від 25.05.2016г.) ЛЕО було змушене за рахунок споживачів з контрольованої частини Луганщини безкоштовно поставляти на окуповані території електроенергію (на суму близько 300 млн грн на місяць), що призвело до величезної заборгованості підприємства перед ДП «Енергоринок» - 4,7 млрд грн. Так, споживачі в цілому заборгували ЛЕО близько 5,5 млрд грн, з них біля 5 млрд грн - споживачі з НКТ. Це без урахування водопостачання «ЛНР», яке здійснюється Попаснянським водоканалом фактично за рахунок Луганського енергетичного об'єднання.

Проблема з боргами стала причиною фінансових санкцій з боку держави - так, з грудня 2016 року НКРЕКП встановила для ЛЕО суму обов'язкових додаткових щодобових утримань, розмір яких найчастіше значно перевищував розмір щодобових надходжень. Крім того, в лютому 2017 року були заарештовані рахунки компанії. Це стало причиною «знекровлення» енергокомпанії і встановлення на підприємстві триденного робочого тижня.

Вгору