Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

ЛЕО знеструмить всіх боржників комунального господарства через небажання держави припинити поставки електрики на НКТ

Луганське енергетичне об'єднання в квітні відключить від електропостачання всі підприємства житлово-комунальної сфери області, які мають борги за електроенергію.

Причиною є фінансовий колапс в енергокомпанії, який викликаний бажанням Української держави продовжувати неоплачувані багатомільйонні поставки електроенергії на територію, непідконтрольну уряду (НКТ). Через це ЛЕО знаходиться у вкрай тяжкому економічному стані.

Найбільші підприємства водо- і теплопостачання Луганської області будуть знеструмлені в квітні, відразу ж по завершенню опалювального сезону. Причиною є заборгованість цих підприємств за спожиту електроенергію. Також на дане рішення Луганського енергетичного об'єднання вплинув фінансовий колапс в енергокомпанії, викликаний неоплачуваними багатомільйонними поставками електроенергії на територію, непідконтрольну уряду України (НКТ).

Найбільш значні борги були сформовані такими підприємствами, як КП «Лисичанськтепломережа» (майже 34 млн грн боргу станом на 1 березня 2017 року), КСП «Лисичанськводоканал» (майже 125 млн грн), Попаснянський водоканал (128 млн грн), Рубіжанське ВУВКГ (близько 9,5 млн грн), Кремінське ВУВКГ м. Рубіжне (понад 4 млн грн), РКП «Старобільськвода» (1,5 млн грн).

Ці підприємства, а також інші - з меншою, але не менш важливою заборгованістю - будуть відключені від електропостачання в найближчі тижні.

Крім того, із закінченням опалювального сезону ЛЕО має намір відключити ще працюючі об'єкти Попаснянського водоканалу на ЗФС-1, ЗФС-2 і ЗФС-3, які постачають більшу частину добутої води (90%) на НКТ - в Луганськ, Алчевськ, Кадіївку (Стаханов) та інші міста.

У Луганському енергетичному об'єднанні звертають увагу, що найбільша заборгованість сформована на комунальних підприємствах в результаті тривалого періоду безвідповідальності з боку керівників, і ігнорування ними свого обов'язку оплачувати споживання електроенергії. При цьому, деякі такі начальники, порушуючи умови договірних відносин з ЛЕО, ще дозволяють собі неприємні висловлювання на адресу енергетиків.

ЛЕО неодноразово просило вирішити дану проблему як місцеву владу, наприклад, міську владу Лисичанська, так і облдержадміністрацію, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Хоча це і не вичерпний перелік безрезультатних звернень енергетиків.

Нагадаємо, що з 20 березня ЛЕО почало відключення установ бюджетної сфери області, які заборгували за електроенергію майже 12,5 млн грн.

ЛЕО переживає найбільш масштабну кризу в своїй історії, тому не може кредитувати боржників. Підприємство вже 4 місяці не отримує гроші, так як всі надходження вилучаються в результаті фінансових санкцій НКРЕКУ, а рахунки компанії арештовані в результаті протиправних дій Державної виконавчої служби. Через це співробітники з 1 лютого переведені на триденний робочий тиждень, а через фінансове «знекровлення» відсутні кошти для закупівлі ПММ і проведення ремонтно-відновлювальних робіт пошкоджених електромереж.

Станом на 1 березня 2017р. споживачі заборгували Луганському енергетичному об'єднанню 5,5 млрд грн. З цієї цифри більш ніж 80 відсотків заборгували споживачі з неконтрольованої території (НКТ) - майже 5 млрд грн. Борг ЛЕО перед ДП «Енергоринок» становить близько 5,2 млрд грн.

Вгору