Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Енергетики повернули світло бабусі на лінії фронту

Фактично нову лінію електропередачі збудували луганські енергетики на лінії розмежування, щоб дати світло одинокій пенсіонерці в селі Троїцькому Попаснянського району. Роботи були завершені 7 лютого.

Мешканка вулиці Садової в Троїцькому давно залишилась без сусідів через близькість лінії фронту та постійні обстріли. А рік тому через обстріли вона залишилась і без світла. Енергетики намагались відновити електропостачання, але під час проведення робіт були обстріляні зі стрілецької зброї та змушені були відступити. В той же час було зафіксоване значне руйнування цілої ділянки ЛЕП – для електропостачання цього одного споживача фактично йшло 800 метрів лінії електропередачі, що була сильно зруйнована від частих обстрілів. Було виявлено 9 пошкоджених стовпів (опори ЛЕП), обриви дротів майже на всіх прольотах лінії електропередачі.
Всі наступні спроби полагодити лінію стикались із смертельною небезпекою (дана ділянка постійно обстрілюється), відсутністю грошей, палива та необхідних ремонтних матеріалів. Таким чином, криза в Луганському енергетичному об’єднанні (ЛЕО), викликана тим, що НКРЕКП забирає в підприємства всі кошти, не залишаючи нічого для ведення господарської діяльності, призвела і до посилення страждань мешканців прифронтових селищ.
Але енергетики не полишали спроб повернути світло до домівки жінки. Було спроектовано нову ділянку лінії електропередачі, що була коротшою за протяжністю – близько 350 метрів, та йшла трохи менш обстрілюваною місцевістю. Паливо для аварійно-відновлювальних робіт було надано Попаснянською військово-цивільною адміністрацією, а необхідні матеріали були отримані шляхом повторного використання старих. Наприклад, використовувались стовпи, що були зняті з інших зруйнованих ліній електропередачі. Окрім того, енергетикам довелось тягнути дроти через річку та застосовувати спеціальний транспорт.
Виконували роботи працівники Попаснянського РЕМ.
Врешті-решт, ввечері 7 лютого в будинку одинокої пенсіонерки з прифронтового Троїцького знову загорілось світло. Сподіваємось, що бойовики стануть хоч трохи людянішими та припинять стріляти в тому районі.
Таким чином, завдячуючи наполегливості та хоробрості луганських енергетиків, все ж вдалося відновити електропостачання ще в одній домівці на лінії розмежування. Під обстрілами та після обстрілів, в замінованій місцевості, на чортовій «триденці» та з мізерними зарплатнями – працюють фахівці ЛЕО. Їх стає все менше, бо масово звільняються, бо вже не можуть терпіти того свавілля, що відбувається. Але вони все ще є, вони тут, поряд з нами – і лише на них надія, коли гасне світло.
Як тут не згадати про те, що нещодавно було звільнено село Новоолександрівку. В населеному пункті проживають близько 20 людей, здебільшого, похилого віку. Вже декілька років вони живуть без електроенергії та інших умов цивілізації. Наразі в Луганському енергетичному об’єднанні планується відновлення електропостачання до цього села. Вивчається практична сторона справи та підраховується обсяг необхідних ресурсів. Але справу ускладнює повний фінансовий колапс на підприємстві. Якщо НКРЕКП не припинить забирати всі гроші в луганських енергетиків, а Державна виконавча служба не зніме арешт з рахунків – під загрозою вже не відновлення електропостачання на лінії фронту. Під загрозою – електропостачання всієї контрольованої частини прифронтової Луганщини.

Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника