Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Оплату електропостачання на Луганщині розблоковано

Спільні зусилля – приносять результат. Як стало відомо, 21 лютого Кабінет Міністрів України прийняв постанову №114 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цим рішенням уряд удосконалює порядок розрахунків із пільг та субсидій на оплату за енергоносії та житлово-комунальні послуги.

Як зазначено на урядовому порталі:
«Рішенням врегульовано проблемні питання, що виникли з початком реалізації нового механізму монетизації пільг і субсидій та пов’язаним з ним отриманням підприємствами тепло-, водопостачання та водовідведення, житлового господарства та поводження з побутовими відходами, ОСББ та ЖБК компенсації з державного бюджету за пільги та субсидії.
Реалізація акта сприятиме удосконаленню механізму монетизації пільг та житлових субсидій».
Для Луганської області це тим більш важливо, що через так званий «новий механізм монетизації пільг і субсидій» Луганське енергетичне об’єднання з 1 січня 2018 року припинило отримувати з державного бюджету компенсації пільг та субсидій, спрямованих на оплату послуг з електропостачання для населення та підприємств комунальної власності. Через це ЛЕО вже недоотримало від споживачів близько 120 млн грн за спожиту електроенергію, що призвело до ще більшого зростання заборгованості луганських енергетиків перед ДП «Енергоринок» та ще більше погіршило стан енергопостачального підприємства.
Потрібні були зміни до постанови КМУ №447 від 06.07.2016 р. І нова постанова КМУ від 21.02.2018 р. №114 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» як раз внесла частину цих необхідних змін.
Звісно, нова урядова постанова не змінює стан ЛЕО кардинально. Санкції НКРЕКП та арешт рахунків – залишаються, то ж наше підприємство як не мало грошей для ведення господарської діяльності, так і не матиме. Але нова постанова хоча б дозволяє зупинити подальше погіршення розрахунків луганських енергетиків з Енергоринком.
На практиці: це дозволить найбільш проблемним споживачам – підприємствам ЖКГ Луганщини – повністю оплачувати поточне споживання. Що, в свою чергу, дасть можливість луганським енергетикам відстрочити заплановані знеструмлення боржників. В очікуванні кращого, так би мовити.
Відзначимо, що досягнутий результат був би не можливий без допомоги Луганська обласна державна адміністрація. Лише спільними зусиллями вдалося донести до високопосадовців необхідність внесення важливих змін до постанови КМУ №447 від 06.07.2016 р. З метою врегулювання питання розрахунків з ТОВ «ЛЕО» облдержадміністрація підготувала проект змін до постанови КМУ № 447, який був частково ухвалений.
То ж, Луганське енергетичне об’єднання щиро вдячне Луганській ОВЦА та її керівнику Юрію Гарбузу.
Відзначимо й допомогу багатьох народних депутатів, які відповідально поставилися до існуючої проблеми з електропостачанням на Луганщині та зі свого боку забезпечили необхідну підтримку для внесення змін в новий «механізм монетизації пільг і субсидій».
Як бачимо, лише разом ми можемо чогось досягти та щось змінити. Доля рідної області – в наших руках. То ж, об’єднаймось та зробимо нашу Луганщину краще!

Вгору