Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Наголос – на ЛЕО. Обласна влада та профспілки обговорили проблеми Луганщини

14 березня в Сєвєродонецьку пройшла робоча зустріч представників профспілок Луганської області з керівництвом Луганської обласної державної адміністрації щодо вирішення нагальних проблем підприємств та галузей прифронтового регіону. Про це повідомили в профспілковій організації НПЕУ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання».

Загалом участь в заході прийняли близько 20 представників профспілок різних галузей, що входять до Федерації профспілок Луганської області, а також - профспілкова організація НПЕУ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання». Зі сторони влади були Сергій Філь - заступник губернатора Луганської області, та представники різних департаментів ЛОДА та державних установ, наприклад – Департамент регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження, Департамент охорони здоров’я, Департамент соціального захисту населення, управління Пенсійного Фонду України в Луганській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області та інші.

Головував на зустрічі Сергій Філь разом з Валерієм Чернишом, головою Федерації профспілок Луганської області.

Головними проблемами, що озвучувались, були заборгованість по заробітній платі та перерахування ЄСВ, план розвитку Луганської області, зупинка промислових виробництв, проходження децентралізації, трудова міграція в області, взаємодія з роботодавцями, підтримка вугільної промисловості, хід медичної реформи. Серед головних проблем виділяється й проблема енергетичного забезпечення області.

Представники кожної профспілки повідомили про проблемні моменти діяльності своїх підприємств та запропонували шляхи їх розв’язання. Внесені до протоколу засідання пропозиції будуть опрацьовані та «взяті» в роботу – підрозділи ЛОДА будуть шукати практичну можливість їх реалізації.

Проблема енергетичного забезпечення Луганщини є чи не найбільш тривожною протягом останніх 4 років. Ця проблема до сих пір не вирішена, а навпаки, останнього року ситуація ще більш погіршилася. Нестабільність енергосистеми може призвести до катастрофи. То ж, особлива увага була звернена на виступ головипрофспілкової організаціїНПЕУ ТОВ «ЛЕО» Наталії Лапигіної.

Зокрема, Лапигіна від імені колективу ЛЕО зазначила, що доцільним є проведення спільної наради з проблемних питань ТОВ «ЛЕО» на рівні державних органів влади за участю НКРЕКП, ДП «Енергоринок», Кабміну, Міненерго, РНБО, Голови Луганській державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації, Генерального директора ТОВ «ЛЕО» та/або оформити звернення з боку керівництва Луганської державної адміністрації до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністерства соціальної політики України, Голови Правління фонду соціального страхування з метою вирішення таких гострих, конкретних питань:

  1. Відміна встановленого Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), режиму щодобових відрахувань коштів з поточного рахунку ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» на користь оптового постачальника електроенергії, або застосування механізму повернення коштів на рахунки ТОВ «ЛЕО» в обсязі, що забезпечить виплату заробітної плати, обов’язкових платежів до бюджету, єдиного соціального внеску та мінімальний рівень матеріалів, палива та послуг, без яких неможливо здійснювати діяльність.
  2. Припинення стягнення простроченої заборгованості ТОВ «ЛЕО»  перед ДП «Енергоринок»  до закінчення проходження антитерористичної операції в Луганській області та розблокування поточних рахунків товариства.
  3. Розроблення та затвердження механізму списання боргів ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» перед ДП «Енергоринок» по договорам реструктуризації, яка утворилася за рахунок несплати підприємствами - боржниками водо- та теплопостачання, які ліквідовані або залишилися на неконтрольованій території Луганської області.
  4. Внесення змін або доповнень до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 27.04.2007р. №24,  та  визначення органу, який знаходиться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, до якого ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» буде мати право звертатись за належною виплатою матеріального забезпечення за для можливості виконувати управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області обов'язки щодо прийняття від Товариства заяв-розрахунків та здійснення відповідного фінансування та виплат належного матеріального забезпечення.
  5. Внесення змін до Постанови КМУ №447 від 06.07.2016 р., яка регламентує розрахунки підприємств житлово-комунального господарства, відповідно до  поданого проекту (лист Луганської обласної державної адміністрації від 14.02.2018р. № 01/8-923) в повному обсязі.

Зустріч обласної влади з представниками профспілок та обговорення проблемних питань обумовлене також результатами наради Прем’єр-Міністра України В. Гройсмана з представниками Всеукраїнських профспілок та профоб’єднань (проходила 7 листопада 2017 р. в Києві), на якій було визначено необхідність проведення щоквартальних зустрічей керівництва регіонів з представниками профспілок.

Вгору