Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Це неймовірна перемога, але попереду - багато роботи: звернення гендиректора ЛЕО Володимира Грицая

 

Шановні мої колеги, що пліч-о-пліч зі мною майже два роки самовіддано боролися за Луганське енергетичне об’єднання та за саме його існування!

Шановні споживачі електроенергії Луганської області, що своєю відповідальністю покращили рівень розрахунків за електроенергію!

Шановні друзі, що допомагали нам в усьому, незважаючи ні на що…

 

Та любі друзі, які з року в рік на своїх високих посадах мали неймовірне терпіння отримувати наші безкінечні звернення з проханнями допомоги та продовжували терпляче відмовляти нам, відповідати відписками чи переадресовувати наші листи до інших своїх колег – інколи навіть в сусідніх кабінетах…

 

11 жовтня 2018 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни до своєї постанови від 28 вересня 2018 року № 1133 «Про алгоритм перерахувань коштів на жовтень 2018 року»та встановила для Луганського енергетичного об’єднання» 100 % (стовідсотковий) алгоритм. В той же час, НКРЕКП припинила застосування до ЛЕО фінансових санкцій – щодобових обов’язкових утримувань (відрахувань) коштів з поточних рахунків.

ЦЕ ПЕРЕМОГА, І Я ВСІХ ВАС ЩИРО ВІТАЮ З ЦИМ!

Це та подія, про яку ми могли тільки мріяти останніми роками. Але – вода камінь точить, і ми вистояли, нам це вдалось!!! Бо ми не тільки мріяли, хвилювались та чекали. Ми – вперто працювали, віддавали всі наші сили, кували перемогу для всієї нашої рідної області. І це ми робили разом зі споживачами, яким теж було не байдуже до долі багатостраждальної Луганщини, які своєю відповідальністю допомагали нам розраховуватися з Енергоринком, щоб витягнути наше підприємство та Луганщину з глибокої прірви руйнування та відчаю.

ЩИРО ДЯКУЮ ВСІМ ВАМ.

Таким чином, найближчим часом ЛЕО ПОЧИНАЄ ВІДНОВЛЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ. Враховуючи страшні наслідки тих санкцій, що були застосовані Нацкомісією до ЛЕО в період з грудня 2016 р. до жовтня 2018 р., ЦЕ БУДЕ НЕПРОСТО. За цей період Луганське енергооб’єднання недоотримало більше 1,1млрд грн згідно тарифу, з них майже 700 млн грн – це кошти зарплатного фонду. Звільнилося більше 900 працівників, значна частина з яких – висококваліфіковані фахівці вузької, дефіцитної спеціалізації. Другий рік поспіль зірвано підготовку енергосистеми ЛЕО до осінньо-зимового періоду, двократно зросла аварійність, подовжився час відновлювальних робіт. Відсутні запаси палива та ремонтних матеріалів…

І все це – на території воюючої Луганської області, 5-й рік розділеної навпіл палаючою від обстрілів лінією фронту. Як наче мало ми втратили від війни та захоплення нашого майна бойовиками «ЛНР»…

То ж, буде важко. Всі ці наші втрати, все це нам ще довго доведеться надолужувати важкою працею. НЕ ВСЕ ВДАСТЬСЯ ПОДОЛАТИ – ЗАНАДТО ПІЗНО. Але ще можна поповнити аварійні запаси в РЕМах, можна повернути частину персоналу. Можна покращити рівень готовності до зими з наявного 12-відсоткового до дещо вищого. Можна підготуватись до морозів та завірюх дещо краще.

СПОДІВАЮСЬ НА ЦЕ.

Вірю, що наші енергетики зроблять все можливе, щоб досягти позитивних результатів.

Але ж не все залежить від них. Багато залежить від наших споживачів, від їх своєчасної оплати за спожиту електроенергію.

Так, 100% алгоритм – це дуже круто. Це – перемога. Але не варто розслаблюватись.

З однієї сторони – це означає отримання луганськими енергетиками платежів від споживачів в повному обсязі. І це дає можливість поступового відновлення працездатності для енергокомпанії. З другої – ЛЕО має зобов’язання повністю у вказані терміни сплачувати за електроенергію, куповану в ДП «Енергоринок».

Тобто, відповідальність зашкалює. І для Луганського енергетичного об’єднання, і для споживачів. Бо, звісно, у випадку недостатніх розрахунків споживачів, ЛЕО не зможе заплатити Енергоринку, і цим порушить свої зобов’язання. Що, як ми вже знаємо на власній шкурі, призведе до поновлення санкцій НКРЕКП.

То ж, я прохаю споживачів залишатися відповідальними, щоб втримати рівень розрахунків з Енергоринком на потрібному рівні. Від цього залежить подальша доля не тільки Луганського енергетичного об’єднання, а всієї нашої Луганщини. Все це потрібно не для якихось олігархів чи приватних підприємств – це життєво необхідно для всіх нас, щоб було світло та тепло в наших оселях.

ДАВАЙТЕ ОБ’ЄДНАЄМОСЬ задля спільної мети світлого майбутнього. Давайте боротися з колапсом разом. Інакше не можна. Інакше – настануть темні часи.

ЗИМА – ВЖЕ ПОРЯД…

НЕ ОСОРОМИМОСЯ.

Попереду ще багато роботи, та багато ризиків. Бо якщо ми знову зануримся в цю безодню санкцій та безгрошів’я, то Луганське енергооб’єднання вже цього не витримає. Люди не витримають.

ЛУГАНЩИНА НЕ ВИТРИМАЄ…

 

З повагою,

гендиректор Луганського енергетичного об’єднання

Володимир Грицай

Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника з 1 по 4 число місяця.

Внесіть показники лічильника