Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Створення нового ринку електроенергії: в облдержадміністрації розповіли про зміни

31 жовтня в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Юрія Клименка відбулася робоча нарада у режимі відеоконференцзв’язку, на якій розглянуто низку питань, пов’язаних із реалізацією Закону України «Про ринок електричної енергії».

На ній були присутні: директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай, заступник генерального директора ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Андрій Колосов, заступник комерційного директора ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Сергій Без’язичний, представники інших структурних підрозділів облдержадміністрації, заступники голів міст обласного значення, райдержадміністрації, об’єднаних територіальних громад, представники комунальних підприємств та бюджетних установ.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Сурай повідомив присутнім про те, що Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII, який набрав чинності 11.06.2017, передбачено, що до 11.12.2018 існуючі енергопостачальні компанії повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання. 14 червня 2018 року ТОВ «ЕНЕРА СХІД» отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу (постанова НКРЕКП від 14.06.2018 № 429).

Також Сергій Без’язичний довів до відома учасників наради те, що згідно з Законом, закупівля електроенергії бюджетними організаціями на період з 11 грудня і до кінця року і, відповідно, на 2019 рік має відбуватись за процедурою відкритих торгів.

Представники ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» роз’яснили основні засади створення нового ринку електричної енергії, відповіли на запитання про функції та зобов’язання ТОВ «ЕНЕРА СХІД», особливості здійснення процедури держзакупівель електричної енергії в грудні цього року та починаючи з січня 2019 року.

Як повідомила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Тетяна Анікієва співпраця за процедурою відкритих торгів здійснюватиметься у випадку споживання тією чи іншою установою електроенергії на понад 200 тис. грн на рік. Якщо ж споживання менше – договір про постачання електроенергії укладатиметься за переговорною процедурою.

За словами Андрія Колосова, у грудні найнагальніше проблема з укладанням договорів постане лише для декількох бюджетних організацій освіти та охорони здоров’я. А вже з 2019 року майже всі підприємства на Луганщині повинні будуть пройти процедуру відкритих торгів.

Присутнім також повідомили, що детально на тему організації роботи з укладання договорів про постачання електричної енергії ТОВ «ЕНЕРА СХІД» з установами (організаціями, закладами тощо), які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів вони можуть дізнаватися безпосередня у ТОВ «ЕНЕРА СХІД», що знаходиться за адресою: м. Старобільськ, площа Базарна, буд. 32-А, у філіях енергопостачальної компанії, або ж за номером телефону (06461) 2-28-07.

Заступник генерального директора ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Андрій Колосов рекомендував присутнім обирати серед постачальників досвідченого та надійного, з перевіреною репутацією та досвідом роботи у сфері електроенергетики, які мають договори на про передачу електричної енергії місцевими електричними мережами з розподільчою компанією і застеріг від шахрайств під час перехідного періоду на ринку електроенергії, коли маловідомі постачальники, що пропонують підозріло низьку вартість послуг, можуть зірвати процес постачання електроенергії до об’єктів бюджетної та соціальної сфер.

Зустріч резюмував Юрій Клименко, який наголосив, що уся нормативна база та наявні роз’яснення від НКРЕКП та ТОВ «ЕНЕРА СХІД» повинна бути доведені до усіх присутніх, а також – кожен керівник має проконтролювати виконання вимог існуючої нормативної бази задля забезпечення надійного та безперебійного електропостачання установ та організацій області. Натомість споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів) повинні до 11.12.2018 обрати електропостачальника та укласти з ним договір про постачання електричної енергії.

 

Джерело: Луганська обласна державна адміністрація

Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника з 1 по 4 число місяця.

Внесіть показники лічильника