Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Що це за «Енера Схід» та чому споживачі вже отримують рахунки за січень?

У зв’язку з реформою в енергетиці, починаючи з 2019 року, електроенергію жителям Луганської області постачатиме нова компанія – ТОВ "Енера Схід". До цього часу постачальником є ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання", яке з 1 січня 2019 року стає оператором системи розподілу.

Чому два рахунки?

У грудні та січні споживачі електричної енергії в Луганській області отримають два рахунки за електроенергію:

1) від ТОВ "ЛЕО" за спожиту електричну енергію в попередньому місяця (у грудні – за листопад, в січні – за грудень, тому що в листопаді та грудні постачальником електроенергії ще залишається ця організація);

2) від ТОВ "Енера Схід" (із рекомендованим платежем на січень місяць). Також ТОВ «Енера Схід» надає споживачам і заяви-приєднання до публічного договору про постачання електроенергії, так як надавати окремо самі заяви закон забороняє – лише з рахунками. Тому було прийняте рішення сформувати рахунки з рекомендованою сумою оплати.

А вже з лютого всі споживачі електричної енергії в Луганській області отримуватимуть одну платіжку – від нового постачальника ТОВ "Енера Схід". Зазначимо, що у побутових та малих непобутових споживачів і надалі залишається один рахунок за електроенергію. У ньому лише з’являться два окремих рядки, а саме - про вартість послуг із розподілу та про вартість електроенергії.

З метою уникнення відключень просимо вчасно розрахуватися за спожиту електричну енергію.

Чому дві заяви-приєднання?

Разом із рахунками побутові споживачі електроенергії отримують також заяви-приєднання. Їх теж дві, оскільки з 2019 року у кожного абонента мають бути укладені два договори: на постачання (з ТОВ "Енера Схід") та на розподіл електроенергії (з ТОВ "ЛЕО"). Приєднатися до цих публічних договорів, які є додатками до чинних законодавчих актів і складені на основі діючих договорів, можна трьома шляхами:

1) підписати заяви-приєднання та повернути їх на зазначену в них адресу;

2) оплатити отриманий рахунок;

3) спожити будь-який обсяг електричної енергії.

Акцентуємо – нікуди не треба йти і не треба надавати додаткових документів. Оскільки ці договори є публічними й у них прописані умови, однакові для всіх споживачів.

Чи зміниться тариф?

Тарифи для населення й надалі затверджуватиме Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для побутових споживачів тарифи залишаються такими ж, як і зараз: ціна за 1  кВт*год з ПДВ до 100 кВт*год – 90,00 коп., понад 100 кВт*год –168,00 коп. У цей тариф вже закладена послуга з розподілу електричної енергії. Єдина відмінність – у нових рахунках від ТОВ "Енера Схід" плата за послугу з розподілу електричної енергії буде винесена окремим рядком, де буде зазначено, скільки споживач платить за неї. Загальна сума оплати лишається незмінна, тобто – ніяких додаткових витрат не вноситься.

Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші робочі дні місяця.

Внесіть показники лічильника