Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

Виснажена енергосистема Луганщини "впала" від негоди

Зимова негода на католицьке Різдво принесла підконтрольній Луганщині подих із Алчевська 2006 року. Масові знеструмлення на півночі прифронтової області залишили без світла 15 тисяч 473 споживачів в 34 населених пунктах. Проблеми з електропостачанням виникли в містах Лисичанськ, Привілля, Новодружеськ, Кремінна, Старобільськ. При цьому без електроенергії опинилися й важливі об’єкти соціального значення, як, наприклад, насосна станція водоканалу в Сватовому.

Загалом наразі відключені 21 електролінія 6-10 кВ, 3 електролінії 35 кВ. Знеструмлені 5 підстанцій 35 кВ та 217 трансформаторних підстанцій.

Слід зазначити, що інформація по знеструмленням є попередньою та швидко змінюється – деякі аварії вже усунуто, але негода весь час додає роботи енергетикам. Крім того, є багато заявок споживачів по мережі 0,4 кВ.

Незважаючи на вихідний день, енергетики мобілізовують всі наявні ресурси для найскорішого відновлення електропостачання. На жаль, ситуація ускладнюється гострим дефіцитом палива та ремонтних матеріалів, недостатньою кількістю персоналу, що викликано дворічною господарською кризою на підприємстві.

Нагадаємо, що протягом останнього рокупідконтрольна частина Луганщини ледь не щодня стикається з масовими аварійними відключеннями електроенергії, через що без світла залишаються сотні й тисячі споживачів. Нестабільність енергосистеми Луганщини багато в чому виникла внаслідок кризи на підприємстві, відсутності належного технічного обслуговування протягом останніх років та через роботу в форс-мажорних обставинах бойових дій на території Луганської області. Наприклад, 24 грудня без електропостачання залишилась прифронтова Катеринівка, і світло швидко вдалось повернути лише завдяки самоорганізації місцевих шахтарів.

Враховуючи зрив підготовки енергосистеми до осінньо-зимового сезону 2019 року – ця зима стане вкрай складним випробуванням для всіх мешканців підконтрольної Луганщини.

****
Нагадаємо, що через 5-мільярдні борги споживачів Луганське енергетичне об’єднання з грудня 2016 року опинилося в фінансово-господарській кризі. НКРЕКП застосувало до ЛЕО фінансові санкції, Державна виконавча служба арештувала рахунки – що призвело до відсутності коштів, введення триденного робочого тижня, втрати кваліфікованого персоналу, зриву підготовки до зими два роки поспіль, деградації енергосистеми. Згідно тарифу, з грудня 2016 по жовтень 2018 ЛЕО втратило більше 1,1 млрд грн, що мали були витрачені на ведення господарської діяльності.
При цьому, фахівці відзначають високу ймовірність нового витка кризи в ЛЕО, що в сумі не дає можливість підприємству повернутись до нормального, 5-денного робочого тижня навіть в 2019 році.
Борги споживачів виникли внаслідок державної політики – трирічного безоплатного постачання електроенергії на окуповану частину Луганщини, відсутності механізмів погашення боргів комунальних підприємств і т.д.
Фінансова криза виснажила енергокомпанію, строки підготовки до зими зірвано, а енергетична система Луганщини працює нестабільно. Фахівці спрогнозували для підконтрольної Луганщини дуже складну та небезпечну зиму – крім підвищеної аварійності, можливі й більш страшні наслідки – інфраструктурна катастрофа типу «Алчевськ-2006» в масштабах цілого прифронтового регіону.

 

Оперативна інформація про аварійні знеструмлення на підконтрольній Луганщині

станом на 11 годину 25 грудня 2018

 

 

Територія обслуговування РЕМ

Назва населених пунктів/

Повне або часткове знеструмлення/

Кількість споживачів

Попаснянський

303 аб. Повністю село Катеринівка

Попаснянський

814 аб. Частково сел. Новотошківка

Старобільський

2653 аб. Частково місто Старобільськ

Біловодський

265 аб. Частково Тернівка, Герасківське, Рудівка, повністю - Герасівка

Щастинський

343 аб. Повністю Безгинове, частково - Гречишкине

Щастинський

1070 аб. Частково Новоахтирка, Олександрівка, повністю Смолянинове

Кремінський

1495 аб. Частково місто Кремінна

Кремінський

119 аб. Повністю Бараниківка

Кремінський

312 аб. Повністю Невельське

Кремінський

265 аб. Повністю Родівка, Андріївка, Джерельне, Стельмахівка, Жовтневе

Сватівський

Водозабір (насосна станція)

Сватівський

243 аб. Повністю Травневе

Сватівський

228 аб. Повністю Полтава, Олександрівка, Лебедівка, Верхня Дуванка

Сватівський

214 аб. Частково Нижня Дуванка

Сватівський

249 аб. Повністю Петрівка

Сватівський

126 аб. Повністю Казарик, Караїчне

Лисичанський

3447 аб. Частково місто Лисичанськ

Лисичанський

1654 аб. Частково місто Привілля

Лисичанський

966 аб. Частково місто Лисичанськ

Лисичанський

928 аб. Частково місто Новодружеськ

Лисичанський

37 аб. Частково місто Привілля

 

Вгору

Вільні вакансії

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника