Ми даємо суспільству енергію добробуту!
Menu

До уваги споживачів електроенергії!

З метою організації виконання Окремого доручення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 96/1-32-187 від 30.06.2017, Плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2017-2018 р.р. та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 410-р, і недопущення порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної енергії, ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання" звертається з проханням до всіх споживачів в осінньо-зимовий період економно використовувати електричну енергію в години пікових навантажень – з 8.00 до 11.00 та з 16.00 до 22.00.  Цього можна досягти шляхом коригування графіків роботи Ваших підприємств, а також відключення обладнання, що незадіяне у виробничому процесі, або ж використавши власні джерела живлення.

Сприяти стабільній роботі Об'єднаної енергетичної системи України та знизити ризик введення графіків обмеження електропостачання можуть не тільки промислові споживачі, а й населення, атому, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» звертається до населення з роз’ясненням принципів ефективного, економічного та доцільного використання електричної енергії.

На території Луганської області внаслідок всім відомим обставинам залишаються пошкодженими значна кількість електрообладнання, знеструмлена чисельна кількість повітряних ліній та підстанцій. А тому економія електричної енергії, в цій складній ситуації є першочерговим завданням для всіх споживачів, заради забезпечення енергетичної безпеки регіону та держави в цілому.

Посприяти забезпеченню сталого функціонування енерговузла можуть самі споживачі, регулюючи режими споживання електричної енергії, а саме: зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень, та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби. Враховуючи, що в структурі електроспоживання України частка населення складає близько 30%, економічна зацікавленість українців у застосуванні енергоємних електроприладів в нічний час може стати дієвим чинником енергозбереження у масштабі цілої країни.

Дедалі більшу популярність серед населення здобуває встановлення двозонних приладів обліку. Застосування тарифів, диференційованих за періодами часу, дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів: використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби, незастосування енергоємних електроприладів у періоди максимального навантаження Об’єднаної енергосистеми України (з 8.00 до 11.00 та з 16.00 до 22.00).

 

Економія електричної енергії

 • Застосовуйте місцеві світильники коли немає необхідності в загальному освітленні.
 • Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-8 разів довше. Витрати на купівлю енергозберігаючих ламп окупаються менш ніж за рік. Використання новітніх освітлювальних приладів (компактні люмінісцентні лампи, світлодіодні лампи) дають змогу заощаджувати від 60 % до 80 % електроенергії. Сучасна енергозберігаюча лампа працює 10 тисяч годин, у той час як лампа розжарювання – в середньому 1,5 тисячі годин. Єдиний її недолік – вища вартість. Водночас компактна люмінесцентна лампа напругою 11 Вт замінює лампу розжарювання в 60 Вт. Яскравість освітлення не погіршиться, але ви споживатимете в чотири-п’ять разів менше електроенергії.

 • Візьміть за правило виходячи з кімнати гасити світло.
 • Застосовуйте техніку класу енергоефективності не нижче А. Додаткова витрата енергії на побутові пристрої застарілих конструкцій становить приблизно 50%. Така побутова техніка окупиться не відразу, але з урахуванням зростання цін на енергоносії вплив економії буде все більше. Крім того, така техніка, як правило, є більш сучасною і кращою за характеристиками.

 • Не встановлюйте холодильник поруч з газовою плитою або радіатором опалення. Це збільшує витрату енергії холодильником на 20-30%
 • Ущільнювач холодильника повинен бути чистим і щільно прилягати до корпусу і дверцятам. Навіть невелика щілина в ущільненні збільшує витрату енергії на 20-30%.
 • Охолоджуйте до кімнатної температури продукти перед тим, як покласти в холодильник.
 • Не забувайте частіше розморожувати холодильник.
 • Не блокуйте радіатор холодильника, залишайте зазор між стіною приміщення і задньою стінкою холодильника, щоб вона могла вільно охолоджуватися.
 • Застосовуйте світлі тони при оформленні стін квартири. Світлі стіни, світлі штори, чисті вікна, розумна кількість квітів скорочують витрати на освітлення на 10-15%.
 • Записуйте показання електролічильників та аналізуйте яким чином можна скоротити споживання.
 • У деяких будинках комп’ютер тримають включеним постійно. Вимикайте його або переводьте в сплячий режим, якщо немає необхідності в його постійній роботі. При безперервній цілодобовій роботі комп’ютер споживає в місяць 70-120 кВт*год. Якщо безперервна робота потрібна, то ефективніше для таких цілей використовувати ноутбук або комп’ютер зі зниженим енергоспоживанням (процесори сімейства Atom).

В цілому цілком реально скоротити споживання електроенергії на 40-50% без зниження якості життя і шкоди для звичок.

Вгору

Введення показників Вашого лічильника

Для точного розрахунку суми до сплати за спожиту електроенергію, надсилайте показники Вашого лічильника у два останні та три перші дні місяця.

Внесіть показники лічильника